Menu

ABD, Suriye’nin Başika Bölgesine Kamp Kuruyor

Amerikalı askeri danışmanların 10 Ekim tarihinden itibaren Suriye’nin Başika bölgesine kamp kuracağı öğrenildi. Bu bölgenin Irak ile Türkiye arasında sorunlara neden olduğu da biliniyor. Musul yakınlarında bulunan ve Iraklılar tarafından burada bulunan askerler “İşgalci askerler” olarak değerlendiriliyor. Bu değerlendirme Türkiye ile Irak arasında tartışmaların alevlenmesine neden oluyor. Tam bu tartışmalar devam ederken ABD’nin de şimdi aynı bölgede askerleriyle kamp kuracağı öğrenildi.

RUDAW TELEVİZYONU AÇIKLADI

Erbil’den yayın yapan Rudaw isimli televizyon kanalının yaptığı haberlerde Heşdi vatani gücünün bulunduğu Başika bölgesini yakınlarına ABD’li askeri danışmanların da 10 Ekim itibariyle geleceği ifade edildi.

IŞİD’in EN BÜYÜK KARARGAHLARI BURADA

Başika Dağı Cephesi Peşmerge Komutanı Tümgeneral Behrem Doski konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Doski yaptığı açıklamalarında, “Musul savaşı şuanda yaşanmakta olan savaştan kat kat daha büyük olacak. IŞİD’in en büyük karargahları burada bulunuyor ve dolayısıyla Musul savaşı çok büyük olacak” dedi. Ayrıca Doski bu açıklamaları sırasında ABD’nin bölgeye yaptığı kampın hayati bir önem taşıdığını da ifade etti.

Categories:   amigurumi

Comments