Menu

Adana’da Canlı Bomba Alarmı

Polisin aldığı istihbaratlar doğrultusunda Adana’nın Seyhan ilçesinde bulunan Yeşilyurt Mahallesi’ndeki bir eve bugün operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyona özel harekat, istihbarat ve terörle mücadele ekipleri katıldı. Bölgeden alınan ilk bilgilere göre operasyonlar sonucunda toplamda 7 kişi gözaltına alınırken, şahıslardan ikisinin IŞİD’in canlı bombası olduğu öğrenildi.

EVDE YAKLANDILAR

Polis ekiplerinin düzenlediği operasyonda Yeşilyurt Mahallesi’ndeki evde bulunan iki şüpheli, IŞİD’in canlı bomba eylemcileri olduğu iddiası üzerine emniyete götürüldüler. Aynı zamanda evde bulunan 6 çocukta emniyete götürüldüler.

Adana’nın çeşitli bölgelerinde düzenlenen operasyonlarda ise bu şahıslara yardım ettiği belirlenen toplamda 5 kişi daha gözaltına alındı.

KOMŞULARI DURUMU ANLATTI

Aynı binada oturan komşularının ifadelerine göre ise IŞİD’in bombacısı olduğu bilinen iki kişinin bu evi yaklaşık olarak 2 yıl önce kiraladıkları ve kendilerinin Suriye asıllı olduğu öğrenildi. Komşular, bu evde bir karı kocanın çocukları ile birlikte yaşadığını ifade ettiler.

Polis ekiplerinden alınan bilgilere göre ise yapılan incelemeler sonucunda bu evde herhangi bir patlayıcı maddeye rastlanmadı. Polisin olayla ilgili olarak çalışmaları halen daha devam ediyor.

Categories:   patrons de tricot

Comments