Menu

Başbakan Binali Yıldırım Başika Açıklaması Yaptı

Bugün AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nda milletvekilleri ile bir araya gelen Başbakan Binali Yıldırım, toplantının ardından basın mensuplarına bazı açıklamalarda bulundu. Yıldırım, Başika konusuna da bir açıklık getirdi ve DEAŞ’ın askeri unsurlarımıza saldırdığında anında karşılığın verildiğini ifade etti.

Yıldırım basın toplantısı sırasında Musul operasyonu hakkında açıklamalarda bulundu ve operasyonu desteklediklerini fakat öte yandan Musul’un gerçek Musullularda kalmasını istediklerini ifade etti. İşgal sonrasında Musul’a getirilen insanlarla bölgenin demografik yapısının bozulmasını istemediklerini ifade etti.

MİLLETVEKİLLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Partili vekilleri ile İstanbul’da bir araya gelen Binali Yıldırım, toplantının bitmesinin ardından bir de basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısı sırasında ise Milletvekilleri ile birlikte 15 Temmuz sonrasında ki gelişmeleri değerlendirdiklerini ve aynı zamanda da bölücü terör örgütü ve FETÖ ile mücadele konusunda görüşmeler yaptıklarını ifade etti.

Çok verimli bir toplantının gerçekleştiğini ifade eden Binali Yıldırım, halkın sorunlarını da dinleme fırsatı bulduklarını ifade etti.

BAŞİKA HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI

Yıldırım kendisine yöneltilen Başika sorusuna ise bölgede zaman zaman DEAŞ’ın askeri unsurlarımıza saldırı düzenlediğini ancak askerlerimizin de bu duruma karşılık verdiğini ifade etti.

Categories:   sac

Comments