Menu

Bursa’daki Gösteriye Polis Müdahalesi

Bugün Bursa’da bir grup, geçtiğimiz yıl 10 Ekim’de Ankara’da meydana gelen saldırı için bir yürüyüş düzenlemek istedi. Ancak yürüyüş için öncesinde izin alınmadığından dolayı polis gruba müdahale etti. Polis ile grup arasında yaşanan arbede sırasında öfkeli grup etraftan topladıkları sandalyeleri ve şişeleri polislere fırlattılar.

Geçtiğimiz yıl Ankara’da meydana gelen terör saldırısını kınamak amacıyla düzenlenen etkinliğe CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, HDP Iğdır Milletvekili Mehmet Emin Adıyaman gibi isimlerde katıldı. Aynı zamanda DBP, ÖDP, HDP’lilerin dahil olduğu grup Setbaşı’ndan Heykel’e doğru yürüyüş yapmak istediler. Ancak OHAL kapsamında bu tarz yürüyüşlerin doğru olmadığı belirtilerek grubun dağılması istendi.

BARİKATI AŞIP YÜRÜDÜLER

Milletvekilleri ve bazı partililer Setbaşı’nda polis ile karşılaştıklarında görüşmelere başladılar. Görüşmeler sırasında ise bir grup polisin barikatını aştı ve yürüyüş yapmaya başladı. Polis anonslarla grubu uyardı fakat öfkeli grup bu uyarılara aldırış etmedi.

Polisin müdahalesi ile karşılaşan grup civardaki kafelerden buldukları sandalya ve şişeleri polislere fırlattılar. Polis ekipleri gösteriye katılan 29 kişiyi gözaltına aldı.

 

Categories:   patrons de tricot

Comments