Menu

iOS 10.2 Beta Güncellemesi Yayınlandı

Apple bugün, gelişmekte olan bir iOS 10.2 güncellemesinin beşinci beta sürümünü geliştiricilere yayınladı. Yeni güncellemenin gelmesi iOS 10.1’den sonra bir aydan fazla sürdü.

Kayıtlı geliştiriciler, iOS 10.2 beta 5’i yüklenmiş olan yapılandırma profili ile Apple Geliştirici Merkezi’nden veya kablosuz olarak indirebilirler.

IOS 10.2 palyaço yüzü, drooling yüz, selfie, yüz palmiyesi, tilki yüzü, baykuş, köpek balığı, kelebek, avokado, krep, kruvasan ve daha fazlası gibi yeni emoji tanıtıyor. İtfaiyeci, tamirci, avukat, doktor, bilim adamı ve daha fazlası gibi hem erkek hem de kadın cinsiyette bulunan birkaç meslek emojisi de dahil olmak üzere yüzden fazla yeni emoji var. Apple birçok mevcut emojiyi yeniden tasarladı ve daha gerçekçi görünmelerini sağlamak için daha fazla ayrıntı ekledi.

Yeni emoji ile birlikte, iOS 10.2’de yeni duvar kağıdı, Tekrarlama ve Karışıklık için yeni Müzik sıralama seçenekleri ve yeni “Kutlama” ve “Sevgiliyle Gönder” Ekran Efektleri, kamera ayarlarını koruma seçeneği, Canlı izlemek için Tek Oturum Açma Desteği TV yoluyla ve Apple’ın 27 Ekim olayında ilk kez tanıtılan resmi “TV” uygulamasıyla gerçekleştirildi.

TV uygulaması, televizyon izleme deneyimini basitleştirmeyi ve kullanıcıların izleyecekleri yeni TV şovlarını ve filmleri keşfetmelerini sağlamayı amaçlayan, Apple tarafından tasarlanmış bir TV rehberi olarak işlev görür.

TV uygulaması, iOS cihazlarında ve Apple TV’de mevcut ve iOS 10.2’de “Videolar” uygulaması, tamamen iOS TV ve film merkezi olarak hizmet verecek yeni “TV” uygulaması ile değiştirildi.

Apple, iOS 10’u, geliştirilmiş kilit ekranı, geliştiriciler için bir Siri SDK’sı, elden geçirilmiş bir Mesajlar uygulaması, HomeKit kullanıcıları için özel bir “Ev” uygulaması, fotoğraflarda yeni yüz ve nesne tanıma özellikleri ile iOS kullanıcıları için “şimdiye kadarki en büyük sürüm” olarak adlandırdı.

Categories:   patrons de tricot

Comments