Menu

iPhone 7 Türkiye’de Satışta!

Apple’ın yeni akıllı telefonu modeli olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus bugün itibariyle Türkiye’de satışa sunuldu. iPhone 7’nin Türkiye satış fiyatı 3.249 TL’den başlarken, iPhone 7 Plus modeli ise 3.799 TL’den başlıyor. ABD’de ve bir çok ülkede Apple’ın yeni ürünü 16 Eylül tarihi itibariyle satışa sunulmuştu, ancak ülkemizde resmi olarak satışına ise ancak bugün itibariyle başlandı.

UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU

iPhone 7’nin Türkiye’deki ilk sahibi olmak isteyen vatandaşlar ise gecenin geç saatlerinden itibaren Apple Store önlerinde uzun kuyruklar oluşturmaya başladılar. Fiyatların bu kadar yüksek olmasına rağmen yine de Apple hayranlarının bağımlılıklarından vazgeçmeyerek yeni modelin ilk sahibi olabilmek adına kıyasıya mücadele verdiler.

Türkiye’nin çeşitli illerinde görülen bu durum ilk güne özel olsa gerek. Önümüzdeki günlerde iPhone 7’yi çok daha yaygın bir şekilde görmeye başlayabiliriz.

Öte yandan iPhone 7, ABD’de satışa sunulmasının hemen ardından bazı vatandaşlar oradan satın alarak Türkiye’ye kaçak yollarla getirip ikinci el alışveriş sitelerinde bu ürünlerin satışlarını gerçekleştirdiler.

Yurt dışından getirilen ürünlerin üzerine kar payı koyduktan sonra satışını gerçekleştiren bu kişiler aracılığı ile aslında Türkiye’de çok daha öncesinden iPhone 7 sahibi olunabiliyordu.

Categories:   patrons de tricot

Comments