Menu

Kredi Kartı Limiti Arttırma Nasıl Yapılır ? Tüm Bankalar

Kredi Kartı Limiti Arttırma işlemi nasıl yapılır ? Kredi Kartı Limiti Arttırma aslında aylık gelirinize ve kredi notunuza bağlı olarak yapılır. Kredi kartı limiti arttırma ile ilgili tüm merak ettikleriniz haberimizin detayında.

Ancak her almak istediğimizi de kredi kartı ile ödemeye başlayınca bir süre sonra limitler yetersiz geliyor ve kredi kartı limiti arttırma işlemi yaptırmak zorunda kalabiliyoruz.

Yeni kanunlar gereği bankalar sizin kredi kartı limitlerinizi otomatik olarak arttıramıyorlar. Ancak sizin talepleriniz doğrultunuzda kredi limitinizi arttırabiliyorlar. Bu talepleri atmye kartınızı taktığınızda yapabileceğiniz gibi daha çok online işlemlerden de yapabilirsiniz.

Online bankacılık kullanarak bankanızın internet sitesine girdiğinizde kredi kartlarınızın altında “Limit Arttırma Talep” şeklinde bir başlık göreceksiniz. Bu bağlantıya tıkladığınızda sizden yeni limitinizin ne kadar olmasını istediğiniz sorulacak. Limitler genelde kredi kartı ilk kullanıldığında aylık gelirinizin 2 katı daha sonra ise gelirinizin 4 katı kadar yükseltilebiliyor.

Tabi ki kredi kartı limitinizin arttırılmasındaki en önemli unsurlardan birisi de kredi kartı borcunuzu ödeme alışkanlığınız. Eğer borçlarınızı düzenli bir şekilde öderseniz kredi notunuzda yükselecektir. Böylece bankalar sizi daha az riskli bulmaya başlayacaklar ve sonucunda da kredi limitiniz arttırılacaktır.

Eğer kredi limiti arttırma talebiniz olumsuz sonuçlanıyorsa ya aylık gelirinizin 4 katından daha fazla bir limit istiyorsunuzdur ya da kredi notunuz düşük olduğu için bankalar size güvenemiyordur.

Categories:   housse de couette

Comments