Menu

Rusya ile Türk Akımı Doğalgaz Hattı için İmzalar Atıldı !

Rusya’nın doğalgazını Türkiye üzerinden Avrupa’ya taşıyabilmesi adına Türk Akımı Doğalgaz Hattı için imzalar iki taraflı olarak atıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin yaklaşık olarak 1 saat 40 dakika süren toplantının ardından bir de basın toplantısı düzenlediler.

İKİ HATTAN OLUŞUYOR

Türk Akımı Doğalgaz projesi hattı iki hattan oluşacak. Bu hatlardan birisi Rusya’dan doğalgazı Türkiye’ye taşırken diğeri ise doğalgazı Türkiye üzerinden Avrupa ülkelerine taşıyacak. Açıklanan bilgilere göre ise 23. Dünya Uluslararası Enerji Kongresi kapsamında devam eden görüşmeler 2 gün boyunca daha devam edecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açılış konuşmalarının ardından ikili görüşmelere geçildiğini ifade etti. Aynı zamanda bakanların ikili görüşmelerine devam ettiklerini söyleyen Erdoğan, bu görüşmelere uzmanların da dahil olduğunu söyledi.

Görüşmelerin turizm, ticari ilişkiler, ekonomik ilişkiler ve kültürel konulardan oluştuğunu anlatan Erdoğan, görüşmelerin bu yönde devam edeceğini de ifade etti. Bu görüşmelerin olumlu sonuçlarından biri olarak bu akşam imzalanan Türk Akımı doğalgaz hattını örnek gösterdi.

Vladimir Putin AÇIKLAMA YAPTI

Putin açıklaması sırasında, “Türkiye’den ihraç edilen ve kısıtlamaları bulunan bazı ürünlerin kısıtlamalarını kaldırdık ve yeniden ihracata açtık. Bazı tarım ürünleri Rusya’da üretilmiyor ve bu ürünlerin Türkiye’den temin edilmesine karar verdik” dedi.

Categories:   patrons de tricot, sac

Comments