Menu

 

Rüzgar Çetin’i Tahliye Eden Hakimlere Tazminat Davası Açıldı

Alkollü olarak araç kullandığında trafik kazasına karışan ve kazada bir trafik polisinin de ölümüne sebep olan Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar Çetin bugün tahliye edildi. Mahkeme, Çetin için 6 yıl hapis cezası istemişken şimdi ise şehit trafik polisinin ailesinin de şikayetini geri çekmesini göz önünde bulundurarak tahliyeye karar verdi.

Ancak iki yıl önce annesini benzer bir şekilde trafik kazasında kaybeden bir vatandaş bugün Rüzgar Çetin’in tahliyesine karar veren hakim Arzu Dur ve Fatma Aybey hakkında 100 Bin TL’lik tazminat davası açtı.

Çetin’in tahliyesi hakkında ise 11. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Erdoğan Şimşek’in tahliyeye karşıt oy kullandığı ifade edildi.

TOPLUMA KÖTÜ ÖRNEK OLUYOR

Rüzgar Çetin’in tahliyesine karşı dava açan kişi dilekçesinde, “Rüzgar Çetin’e verilmiş olan bu ceza, babasının parası olan herkesin trafikte kolayca bu tarz suçlar işleyebileceği anlamının çıkarılmasına sebep olunuyor. Mahkeme heyetinin böyle bir karar vermesi, topluma adeta böyle bir mesaj veriyor. Hiçbir hakimin topluma bu tarz bir mesaj vermeye hakkı yoktur” dediği öğrenildi.

Rüzgar Çetin’in dosyasında daha önceden de 28 trafik cezasının bulunduğu ve trafiği tehlikeye sokan bir kişinin böyle az bir ceza ile serbest bırakılmasının doğru olmadığı ifade ediliyor.

Categories:   sac en filet

Comments