Menu

Siber Saldırıyı New World Hackers Üstlendi

ABD’de geçtiğimiz Cuma günü yaşanan ve bir çok popüler internet sitesinin erişiminin engellenmesine neden olan siber saldırıyı bugün New World Hackers adlı hacker grubu üstlendi. Grup Twitter hesapları üzerinden bir açıklamada bulundu.

FBI’ın ARAŞTIRMALARI DEVAM EDİYOR

Cuma günü yaşanan siber saldırı bugüne kadar ki düzenlenmiş en büyük DDos saldırılarından birisi olarak nitelendiriliyor. Hacker grubunun saldırıda internete bağlanabilen her türlü cihazdan faydalandığı iddia ediliyor. Saldırıda güvenlik kameralarının ve alarm sistemlerinin bile etkin rol aldığı ifade ediliyor. Öte yandan Federal Araştırma Bürosu (FBI) yaşanan siber saldırı ile ilgili bilgi toplamaya devam ediyor.

BİR ÇOK ŞİRKET ETKİLENDİ

ABD’de gerçekleştirilen siber saldırıdan Twitter, Amazon, PayPal, NetFlix ve Pinterest gibi oldukça büyük internet sitelerinin de etkilendiği biliniyor. Tüm bu sitelerin ortak noktası ise, Dyn adlı şirketle çalışıyor olmaları. Hacker grubu Dyn adlı şirkete saldırı düzenlediğinde bu şirketle çalışan tüm büyük internet siteleri de otomatik olarak devre dışı kalmış oldular.

Şirket tarafından yapılan açıklamalarda, “ABD’nin doğusunda bulunan DNS alt yapımıza 21 Ekim tarihinde küresel çapta bir DDos saldırısı düzenlenmiştir. Bu sebepten dolayı erişim sorunları yaşanmaktadır” ifadelerine yer verildi.

New World Hackers Olayı Üstlendi

New World Hackers adlı hacker grubu ise Twitter hesapları üzerinden yaptıkları açıklamalarında, “Siber saldırıyı biz düzenledik. Bunu ünlü olmak için yapmadık, sebeplerimiz vardı. Bu saldırıdan sonra başka bir saldırı düzenlemeyeceğiz.” dedi.

Categories:   amigurumi

Comments