Menu

Stephen Hawking Hastaneye Kaldırıldı !

Saplantı ve dünyanın sonuna doğru tehditlerden bahseden ünlü 74 yaşındaki İngiliz fizikçi Stephen Hawking’in, İtalya’nın başkenti olan Roma’da hastaneye kaldırıldığı bildirildi.
İngiliz gazetesi The Telegraph, Hawking’in Perşembe akşamı Roma’da Gemelli Hastanesi’nde hastaneye kaldırıldığını ve Ponfical Academy of Sciences’da bir konferans vermeye gittiğini bildirdi.

Hastane bildirisinde Hawking, amyotrophic lateral sclerosis (21 yaşında tedavi edilmeyen motor nöron hastalığı olarak da bilinir) hayatını tehdit eden bir hastalığa sahip olmadığı bildirildi.

Hawking’in ikinci gecesini hastaneye yatırdığı ve sağlık durumunun kontrol altına alındığı kaydedildi.

Vücudunun hemen hemen tamamını kullanamayan Hawking, yanak kaslarından yalnızca birini kullanarak kendisi için özel olarak geliştirilmiş bir bilgisayar sistemine komuta edebilir.

Hawking, günde yaklaşık 2.500 kelime ile iletişim kurabilir ve bilimsel çalışmalarına devam edebilir.

Ünlü fizikçi son olarak 25 Kasım’da Vatican’da “Evrenin Kaynağı” üzerine bir ders verdi ve Papa Francis ile röportaj yaptı.

1942’de İngiltere’nin Oxford kentinde dünyaya gelen Steven Hawking, kuantum fiziği ve kara delikler üzerine yoğun çalışmaları nedeniyle bilinir.

Bilimsel araştırma 40’tan fazla dünya diline çevrildi, Hawking Albert Einstein’dan sonra bilim çevrelerindeki en büyük dahiydi.

Categories:   amigurumi, patrons de tricot

Comments