Menu

Stephen Hawking’den Önemli Uyarı !

Stephen Hawking, bu hafta İsveçli kar amacı gütmeyen GEN-PEP reklam kampanyasında obezitenin ciddiyetine değinen bir konuşma yaptı.”Bugün aşırı kilolu ve obezite ile ilgili komplikasyonlar yüzünden çok fazla insan ölüyor” dedi. “Çok fazla yemek yiyoruz ve çok az hareket ediyoruz.”

Çözüm, “roket bilimi değil”, dedi Hawking. İnsanlara daha az yemek yemelerini ve fiziksel olarak daha aktif olmalarını öneriyor. Hawking’in doğru fikri var, ancak yalnızca daha aktif olmak değil. Aynı zamanda doğru zamanda aktif olmakla da ilgili.Her saat en az birkaç dakika dolaşmak en iyisidir.

Bu, caddede bulunan kafeye 10 dakikalık yürüme mesafesinde, mutfağa 30 saniyelik bir gezintide bulunabilir veya ayakta durup masanıza doğru uzanabilirsiniz.

Yürüyüş en iyisidir
Sabah parkta gezen kadın Matt Cardy / Getty Images

Örneğin büyük çaplı bir araştırma, hareket izleyicilerini takmayı kabul eden binlerce Amerikalı yetişkinin incelendiğini söyledi. Üç yıl sonra, araştırmacılar, katılımcılarının nasıl yaptıklarını görmek için takip ettiler. Bazıları sağlıklı, bazıları hasta, diğerleri erken öldü.

Bu son sonuç açısından, ara sıra hafif gezinti biraz koruyucu etkiye sahipmiş gibi görünüyor – her saat yaklaşık iki dakika dolaşan insanlar, bütün zamanlarda oturmuş insanlara göre erken ölme riski% 33 daha düşüktü . (Bir uyarı: Çalışma gözlemsel olduğu için araştırmacıların katılımcıların davranışları üzerinde herhangi bir kontrolü olmadığı anlamına gelir, eminim ki yürüyüşün ölme riskini azalttığı, yalnızca iki şeyin ilişkili olduğu söylenemez.)

Artı, kalori yakma söz konusu olduğunda – kilo kaybı için anahtarı olan bir şey – tozları ayakta tutan yaprakları. Aslında son zamanlarda yapılan bir araştırma, yürümekte olan insanların oldukça kolay bir hızda bile, ayakta ya da oturduklarından üç kat daha fazla kalori yaktıklarını gösterdi.

Reklam, “Fiziksel hareketsizlik artık dünyanın dördüncü ölüm nedenidir”, “günde fiziksel aktivite gerektiriyor: yetişkinler 30 dakika” ve “çocuklar 60 dakika” şeklinde üç yazılı ifadeyle bitiyor.

Categories:   patrons de tricot

Comments