Menu

Yenibosna Saldırısına Yayın Yasağı Getirildi

İstanbul’un Yenibosna ilçesinde meydana gelen bombalı saldırıda 75. Yıl Polis Merkezi hedeflenmişti. Saldırıda bomba yüklü bir motosikletin uzaktan kumanda ile patlatıldığı öğrenildi. Bölgeden alınan ilk bilgilere göre 1’i ağır olmak üzere toplamda 5 kişi yaralanmıştı. Aynı zamanda da patlamanın etkisiyle civardaki çok sayıda binada ve otomobilde hasar oluştu. Saldırının ardından RTÜK tarafından geçici olarak yayın yasağı getirildiği ifade edildi.

İSTABUL VALİSİ VASİP ŞAHİN AÇIKLAMA YAPTI

Patlamanın ardından İstanbul Valisi Vasip Şahin olayla ilgili olarak açıklama yaptı. Şahin açıklaması sırasında bomba yüklü bir motosikletin patlatılmasının sonucunda 10 vatandaşımızın yaralandığı bilgisini verdi.

BİR ŞÜPHELİ ARANIYOR

Polis ekipleri saldırının hemen ardından bölgede güvenlik seviyesini bir kat daha arttırdı. Ayrıca saldırıyla ilgili olduğu düşünülen bir kişi için de arama işlemleri başlatıldı. Bölgedeki güvenlik kameralarının kayıtları incelendiğinde patlamanın hemen öncesinde bir kişinin kaçarak uzaklaştığı görülüyor.

BÖLGE TAMAMEN BOŞALTILDI

Patlamanın hemen ardından ikinci bir patlamanın meydana gelmesi olasılığına karşı civar tamamen boşaltıldı.

DAHA ÖNCE DE SALDIRILMIŞTI

Bundan 4 yıl önce yani 2012 yılı itibariyle yine aynı bölgede bir polis aracının geçişi sırasında ses bombası patlatılmış ve ardından da polislere ateş açılmıştı. O zaman saldırıda 2 terörist yakalanmıştı.

Categories:   patrons de tricot

Comments